Beach View
Kdysi malá ospalá rybářská vesnička s pár tisíci obyvatel, která zažila renesanci
až v posledním půl století, které proměnilo
toto kouzelné místo v jedno z nepopulárnějších turistických oblastí Turecka.
Antalya je přístavní město na tureckém pobřeží Středozemního moře. Město je centrem provincie Antalya a v současnosti velice oblíbeným turistickým letoviskem. Blízká pláž Lara je pak ideální ke strávené pohodlné dovolené.
Chystáte se na dovolenou do Středomoří, ale máte strach jaké jídlo vám tam asi naservírují? Nebo jste se právě vrátili a jejich kuchyni jste si oblíbili a nevíte jak si středomořské dobrůtky připravit doma? Pak se nechte inspirovat naším článkem, doplněným o recepty na tradiční pokrmy Středozemí.
Turecká kuchyně skýtá nepřeberné množství chutí a vůní. Při návštěvě Turecka nebudete vědět co ochutnat dříve. Telecí nebo jehněčí maso, různé pečené zeleniny, spousta sladkostí nebo ryb. Turecká kuchyně má své kořeny v Osmanské říši, má tak dlouhou a bohatou historii, v Čechách ale i přesto není zase tak známá. Pojďme si společně představit recepty na 3 tradiční turecké dobroty, které si můžete připravit i doma.
Blízko turecké Antalye se můžete pokochat vodou padající ze skalnaté hrany přímo do moře, pohled na vodopády Düden je velkolepým zážitkem! Řeka Düden vytvořila dva vodopády - Horní a Dolní, ve městě Antalya najdete Dolní Düden, kousek nad městěm pak Horní Düden.
Pláž Kleopatra má velmi bohatou historii, krásu zdejší přírody a moře obdvivovali už staří egypští králové. Egyptská královna Kleopatra údajně dostala od Marka Antonia jako svatební dar město Antalya a ve vlnách Turecké riviéry strávili i líbánky.