Beach View
Opalování a koupání se bez plavek může někomu připadat odporné, jinému naopak neskutečně uvolňující. Nudismus nabízí pocit aboslutní svobody, alespoň pro některé z nás. Ne všude je ale opalování bez plavek povoleno. Pojďte se s námi podívat na nejlepší nudistické pláže světa.
Milujete Řecko a jeho tradiční kuchyni stejně jako my? Kuchyni plnou olivového oleje, lilků, česneku a kvalitního jehněčího? Naučte se připravit si řecké lahůdky i ve své kuchyni, nechte svůj byt provonět Řeckem a přeneste alespoň své chuťové buňky na řeckou pláž!
Porto Katsiki je právem označována za jednu z nejkrásnějších pláží Evropy. Najdeme ji na západním pobřezí řeckého ostrova Lefkada.
Malá, 300 metrů dlouhá pláž, s průzračně modrým mořem okouzlí každého.
Pokud chcete zažít tu pravou romantiku a na Karibik a podobné destinace vám nestačí finance, pak je Santorini jasnou volbou. Santorini je nejvíce vyhledávaným ostrovem mezi zamilovanými páry a novomanželi, romantická atmosféra sálá z celého ostrova na každém kroku.
Jedna z největších turistických atrakcí Řecka nabízí jak krásnou podívanou z paluby lodi, tak i z jedné nebo druhé pevninské části. K průplavu se nejlépe dostanete autem, autobusem nebo vlakem. Přes kaňon vede most, na jehož obou koncích se můžete občerstvit nebo zakoupit různé suvenýry.
Chystáte se na dovolenou do Středomoří, ale máte strach jaké jídlo vám tam asi naservírují? Nebo jste se právě vrátili a jejich kuchyni jste si oblíbili a nevíte jak si středomořské dobrůtky připravit doma? Pak se nechte inspirovat naším článkem, doplněným o recepty na tradiční pokrmy Středozemí.
Korfu si toto přízvisko opravdu zaslouží, ostrov plný zeleně a kouzelných přírodních scenérií je nejsevernějším a největším řeckým ostrovem, na rozhraní Jónského a Jaderského moře. Na ostrově Korfu můžeme najít jak velká města nebo městečka tak i maličkaté vesničky, které zde díky strategické poloze ostrova v minulosti vznikly.
Teplota v Řecku se přes celé léto pobybuje okolo slunečných 30°C. Každý ostrov je však trochu jiný a má specifické klimatické podmínky. V našem článku jsme se zaměřili na nejnavštěvovanější řecké ostrovy, najděte si ostrov na který se chystáte a zjistěte jednoduše na jaké počasí se připravit.
Balos se bezesporu řadí mezi nejkrásnější pláže na Krétě. Průzračně modré moře, jemný bílý písek a mušle kam se podíváte. Pláž je sice těžko přístupná, ale pohled na nádhernou lagunu vám strastiplnou cestu určitě vynahradí.
Rhodos je největší ostrov souostroví Dodekanes a čtvrtým největším ostrovem. Je také ostrovem s nejmírnějším klimatem z celého Středomoří, nazývaný Ostrovem věčného slunce nebo Ostrovem růží. Krásná krajina Rhodosu je ideální pro cyklistiku, moře je jako stvořené pro potápění - užasné jsou také lázně Kallithea s podmořskými jeskyněmi.