Beach View
V kultuře a historii Dominikánské republiky se prolínají indiánské, evropské a africké vlivy. Ostrov Hispaniola, na kterém země leží, obývali indiáni kmene Taíno. Jejich dědictví dodnes přetrvává v každodenním životě místních obyvatel od jazyka přes jídlo, architekturu až po duchovní a společenský život a výrazně ovlivňuje také zdejší turismus.
Dominikánská republika se v Cannes prezentovala filmařům jako ideální filmařská destinace a souběžně s tím tak přitahuje diváckou veřejnost k návštěvě ostrova. V červnu se mohou milovníci sportu a vyznavači aktivního odpočinku zapojit do běžeckého závodu "100 km Karibiku". Také se zde uskuteční další ročník populárního golfového turnaje PGA Tour Latinoamerica.
K populárním plážovým oblastem Dominikánské republiky, kterými jsou Punta Cana, Bayahibe, Boca Chica, Juan Dolio, Puerto Plata a Samaná, brzy nově přibude Miches na severovýchodním pobřeží ostrova.
Zajímavosti z Dominikánské republiky. Mezinárodní letiště v Punta Caně se umístilo v žebříčku nejlepších "TOP 3" letišť v regionu. Za pozorováním velryb do zálivu na poloostrově Samaná nebo extrémní "Xterra" aneb najdi svůj limit.
Zejména v době zimních měsíců patří Dominikánská republika u Čechů mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace. Navíc díky cenově zajímavým last-minute letenkám a all-inclusive zájezdům se v poslední době výrazně zvýšil zájem o individuální cestování.
Průzračné vody všech odstínů modré a stovky kilometrů písečného pobřeží, nad kterým se sklánějí vzrostlé kokosové palmy. Pláže Dominikánské republiky jsou rájem pro milovníky odpočinku pod karibskými paprsky i pro dobrodruhy hledající adrenalinové vzrušení.
Punta Cana je nejnavštěvovanějším letoviskem Karibiku a Střední Ameriky. V únoru zde bude také otevřen největší park svého druhu, který bude z nafukovacích atrakcí, hotelů a restaurací okolo umělého jezera.
Únor se v mnoha zemích po celém světě nese ve znamení populárních karnevalů. Ty dominikánské jsou však výjimečné. Nejen počtem, délkou trvání a nápaditostí kostýmů v jednotlivých regionech, ale také rekordní návštěvností.
Na co se můžete těšit v lednu? Další ocenění hotelů Dominikánské republiky v anketách a soutěžích. Dominikánská republika také reaguje na aktivity konkurence a výrazně investuje do turistické infrastruktury.
Co byste v Dominikánské republice nečekali. Vydáme-li se z hlavního města směrem na západ do provincií Azua a Peravia, ocitneme se v regionu, kde se nachází pouštní duny, solná ložiska, a kde se vyrábí skvělá vína.
Letoviska v Dominikánské republice jsou pro mnoho cestovatelů synonymem exotické dovolené. V zemi je však spousta dalších pozoruhodných míst, která leží mimo hlavní turistický proud a přitom předčí tradičně navštěvované lokality.
Dominikánská republika nejlepší golfovou destinací Latinské Ameriky a Karibiku nebo Hard Rock Hotel Punta Cana zvítězil v kategorii "Top Suita Karibiku".
Zajímavosti z turismu v Dominikánské republice: nový přístav pro zaoceánské lodě v Puerto Plata, Festival Merengue a karibských rytmů, Inovativní portál TAXIS TOURS.
V Dominikánské republice, nejoblíbenější destinaci Karibiku, si užijete nejen pohádkové písečné pláže, bohatou přírodu, kulturu a sportovní aktivity, ale také tu na vás čekají skvělé gurmánské zážitky.
Zajímavosti z Dominikánské republiky: pravidelné letecké spojení mezi Punta Canou a městy Puerto Plata a Santiago na severním pobřeží země, festival jídla a vína v srpnu nebo nový resort all-inclusive v Samaná zaměřený výhradně na dospělé klienty.
Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších exotických destinací nejen mezi turisty, ale i pro zahraniční penzisty a investory.
Prestižní magazín Caribbean Journal publikoval ranking Nejlepších All-Inclusive resortů Karibiku roku 2015. Na tomto seznamu se umístily také čtyři dominikánské hotely. Klasifikace se zakládá na hodnocení služeb typu all inclusive, rezervačního procesu až po check out.
Zajímavosti z Dominikánské republiky: výletní novinka - safari do Opičí země nebo Mezinárodní turnaj Big Five Fishing Tournament. Jeho součástí budou i semináře pro investory a obchodníky, kteří plánují začít podnikat v Dominikánské republice.
Pobřeží Dominikánské republiky obklopuje několik jedinečných ostrůvků. Rajská Isla Saona, reklamní Cayo Levantado, korálový Cayo Arena, nebo ostrovy Los Haitises protkané hustou sítí jeskyní s indiánskými malbami přímo vybízejí k poznání a aktivnímu odpočinku.
Ve dnech 29. a 30. května se v oblasti Bávaro-Punta Cana v Dominikánské republice uskuteční třetí ročník známého gastronomického festivalu Punta Cana Food & Wine Festival.
Ve vnitrozemí ostrova u města San Francisco de Macorís bude brzy otevřeno nové letiště, které má do regionu přilákat turisty z pobřežních letovisek a současně podpořit místní výrobce a podnikatele.
V pátek 10. dubna se na prestižní Iberoamerické univerzitě (UNIBE) v Santo Domingu uskutečnilo první fórum zdravotní turistiky, na kterém se diskutovalo o marketingových možnostech a investicích do tohoto segmentu v Dominikánské republice.
Nový terminál pro zaoceánské parníky a Mezinárodní ocenění v segmentu okružních plaveb pro Dominikánskou republiku.
Pozici nejoblíbenější karibské destinace si již několik let drží Dominikánská republika. Země přitahuje turisty všestrannou nabídkou - nejen plážemi a vyhlášenými all-inclusive resorty, ale i památkami z koloniálních dob, horami a národními parky.
Na plážích Cabarete a Encuentro v Dominikánské republice se začátkem března 2015 odehrál další ročník populárního turnaje Master of the Ocean.
Březnové aktuality z Národního turistického úřadu Dominikánské republiky.
Devatenáct národních parků, třítisícové hory, barevné korálové útesy a panenské pláže, z nichž má 21 Modrou vlajku – to vše láká do Dominikánské republiky milovníky přírody a cestovatele vyhledávající dobrodružství. Dominikánská republika zavedla systém ochrany přírodních ekosystémů už v roce 1962 a postupně se stala jednou z nejoblíbenějších ekoturistických destinací v regionu Karibiku.
Poznejte Dominikánskou republiku a sledujte aktuální dění! Až do poloviny března probíhají v Dominikáně karnevalové oslavy. Karnevalové oslavy jsou nedílnou součástí kulturního dědictví Dominikánské republiky a každoročně přilákají až milion návštěvníků. Existuje spousta míst na světě, která lákají k adrenalinovým radovánkám, ale Dominikánská republika může být právem považována za ráj těchto aktivit. Rozmanité přírodní scenérie doslova vybízejí k vyzkoušení něčeho nového s příchutí adrenalinu a příjemným mrazením po celém těle.
Zájem o golfovou turistiku v posledních letech stoupá. S příchodem chladných měsíců začíná stále více golfových hráčů uvažovat, kam se vydat za teplem. Zimu si mohou zpříjemnit např. v Dominikánské republice, kde jsou pro golf ideální podmínky – slunečné počasí a příjemné teploty po celý rok, kvalitní resorty all-inclusive a především špičková golfová hřiště.
Samanský záliv na severovýchodě Dominikánské republiky je jedinečným místem v Karibském moři, kde je možné pozorovat velryby hrbaté, které sem každoročně připlouvají na námluvy a porodit svá mláďata. Zátoky Bahía de Samaná a Rincón byly jako první v Karibiku zařazeny do „Klubu nejkrásnějších zálivů světa“.
Dominikánská republika má díky svým zeměpisným podmínkám významný potenciál pro rozvoj golfového turismu. Výrazně se tu také daří svatebnímu turismu. 96% turistů se chce do Dominikánské republiky opět vrátit.
Pokud ještě nejste rozhodnuti, kam vyrazit v létě na dovolenou, zde vám přinášíme pět důvodů k návštěvě Dominikánské republiky. Tato fascinující země spojuje typickou karibskou atmosféru s dobře fungující infrastrukturou a kvalitními službami. Najdeme zde nejen jedny z nejkrásnějších pláží na světě a národní parky, ale i koloniální památky UNESCO.
Dominikánská republika je dobře známá jako ideální dovolenková destinace pro ty, kteří si chtějí užít žhavou zábavu pod karibským sluncem, průzračné moře a odpočinek na nekonečných bílých plážích. Stejně tak ale nabízí ty nejlepší podmínky pro všechny nadšené golfisty.
Pokud hledáte místo s nádhernými bílými plážěmi, luxusními resorty, nekonečnou nabídkou adrenalinových sportů, historií, úžasnou kuchyní, světově proslulými doutníky a vynikajícím rumem a současně ideální místo pro golfovou dovolenou, právě jste jej našli.