Beach View
Jak na vlastnoručně vytištěné fotografie z dovolené
Co je domácí, to se dnes vysoce cení - i vlastnoručně vytištěné fotografie z dovolené. Značkové alternativní náplně do tiskáren navíc výrazně snížily jejich cenu.

Pokud vás od domácího tisknutí fotografií odrazovaly právě jeho vysoké náklady, můžete si dnes tuto zálibu směle dopřát. Cenu tisku snížíte i o 60 % pouze tím, že budete chytře vybírat náplně.

Značkové alternativní náplně nabízejí v některých ohledech dokonce více výhod než ty originální. Jsou stejně tak spolehlivé, avšak o hodně levnější, a náleží k nim i pojištění proti poškození tiskárny. Nemusíte se tedy obávat, že by vám neoriginální náplň způsobila finanční škodu na zařízení. Jistě vám přijde vhod i telefonická podpora zdarma, kterou poskytuje e-shop Tisknulevne.cz.

Samozřejmě záleží i na tiskárně, protože jednotlivé typy se v ceně tisku velmi liší. Chcete-li doma často tisknout fotografie, mohla by vám vyhovovat třeba tiskárna HP Officejet Pro8100 ePrinter s pořizovací cenou do 3 000 Kč, která nabízí příznivý poměr mezi cenou a výkonem.

Jak na vlastnoručně vytištěné fotografie z dovolené, TisknuLevne.cz
Jak na vlastnoručně vytištěné fotografie z dovolené, TisknuLevne.cz


Pracovní postup
Máte-li připravenou tiskárnu, fotopapír (oboje ideálně od stejné značky) a víte, kde objednat dobré náplně, můžete přistoupit k samotnému tisku fotografií.

Nastavte na své domácí tiskárně režim tisku fotografií a vytiskněte jeden zkušební snímek. Porovnejte, nakolik se liší od vaší představy. Poté si fotografii zkopírujte a upravte v některém z grafických programů (například Hewlett Packard, Zoner Photo Studio, Picasa). V něm ji také oříznete nebo zmenšíte, aby přesně odpovídala rozměru fotografického papíru a přitom zachycovala vše potřebné. Teď už byste měli být spokojeni.

Je prokázáno, že díky tomuto postupu se dostanete na nižší ceny fotografií, než jaké požaduje fotoateliér, a zároveň můžete využít výhod jejich domácí úpravy. Nikdo cizí si totiž s fotografiemi "nevyhraje" tak jako vy osobně. A když to uděláte ihned po dovolené, dokud máte v paměti řadu detailů, získáte ve svých vlastních cestovatelských fotografiích jedinečnou památku i hodnotu.

Fotografii, kterou lze vzít do ruky nebo zarámovanou vystavit, přes veškerý pokrok ještě nic nenahradilo. Zvláště příslušníky starší generace, kteří nejsou online a třeba už moc necestují, vlastnoručně zhotovenou fotografií z dovolené potěšíte jako ničím jiným. Určitě to vyzkoušejte! Přejeme vám hodně zdaru a radosti z rukodělné práce.